comingsoon
SCROLL DOWN
royal-etf-logo

صندوق سرمایه گذاری رویال

اولین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بر بستر بلاکچین

چرا صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بر بستر بلاکچین؟

خلا وجود یک صندوق سرمایه گذاری در بازار پر بازده کریپتو در بورس ایران حس می شد، در مراحل اول تیم ما تلاش کرد یک صندوق سرمایه گذاری بر پایه دارایی کریپتو در بورس ایران تاسیس نماید اما دو مشکل بزرگ موجب عدم موفقیت ما، در تاسیس این صندوق شد.
1- بر اساس قانون بانک مرکزی کریپتو یک دارایی برای اشخاص حقوقی در نظر گرفته نمی شود.
2- کمینه سرمایه برای راه اندازی صندوق در بورس ایران معادل یک هزار میلیارد تومان می باشد.
بدین رو تصمیم گرفتیم تا زمان حل این دو مشکل صندوق سرمایه گذاری را بر بستر بلاکچین راه اندازی کنیم تا بتوانیم این خدمت را به شما ارائه کنیم.

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بر بستر بلاکچین چیست؟

راهکاری حرفه ای برای سرمایه گذاری آسان

بسیاری از افرادی که قصد دارند در بازار ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنند وقت زیادی برای انجام معامله در بازار را ندارند و با توجه به اینکه بازار ارز های دیجیتال یک بازار 24 ساعته است ممکن است فرصت های زیادی را از دست بدهند به همین جهت صندوق های سرمایه گذاری گزینه بهتری برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود. با خرید واحد های صندوق سرمایه گذاری در واقع شما در دارایی های این صندوق، سود و به خصوص زیان این صندوق شریک می شوید. تفاوت اصلی صندوق سرمایه گذاری با اکثر پروژه هایی که عمدتا کلاهبرداری هستند این است که سرمایه گذاران علاوه بر سود در زیان نیز شریک هستند؛  اما به طور کلی امنیت سرمایه گذاری در صندوق ها بیشتر است به چند علت:

 1. مدیریت حرفه ای دارایی ها : در صندوق های سرمایه گذاری، مدیریت دارایی ها به عهده تیم حرفه ای انجام می گیرد و ریسک و بازده به صورت مطلوبی مدیریت می شود.
 2. متنوع سازی : دارایی های صندوق از چندین ارز تشکیل شده که این موضوع باعث می شود ریسک سرمایه گذاری تا حد زیادی کاهش یابد.
 3. سهولت در سرمایه گذاری : در صندوق های سرمایه گذاری بدون نیاز به دانش می توان اقدام به سرمایه گذاری نمود.
 4. سرمایه گذاری با پول کم: خرید و فروش واحد های صندوق از مبلغ بسیار پایینی شروع می شود و سرمایه گذاران با هر میزان دارایی می توانند آن را معامله کنند.
royal-etf-pic1

مشخصات فنی صندوق سرمایه گذاری رویال

آنچه که باید درباره صندوق سرمایه گذاری رویال بدانید
 1. قیمت توکن
 2. NAV توکن
 3. حساب متصل
 4. گزارش و تصمیم گیری صندوق
 5. تقسیم سود
 6. استراتژی دارایی ها
 7. امنیت توکن
مشخصات فنی صندوق رویال

1 – قیمت توکن و NAV توکن

اولین موضوع و مهم ترین موضوع قیمت توکن و NAV آن است. یکی از ویژگی هایی که صندوق های قابل معامله دارند این است که دارای قیمتی مجزا از NAV دارند چرا که یک عامل واسط واحد های آن را خرید و فروش نمی کند بلکه این سرمایه گذار ها هستند که توکن را خرید و فروش می کنند و قیمت توکن با توجه به این موضوع تغییر می کند. اگر NAV خیلی بیشتر از قیمت باشد توکن برای سرمایه گذاری حتی برای نوسان گیری نیز جذاب می شود و اگر NAV از قیمت کمتر باشد یعنی تقاضای زیادی برای خرید این توکن وجود دارد.

اما NAV یا Net Asset Value (خالص ارزش دارایی) توکن چیست؟
توکن صندوق های سرمایه گذاری دارای پشتوانه ارزی هستند و با توجه به دارایی هایی که پشت این توکن وجود دارد یک ارزش ذاتی به توکن داده می شود که در واقع به سرمایه گذاران می گوید به ازای هر یک توکن چند دلار از سایر ارز ها به عنوان پشتوانه توکن وجود دارد. NAV با توجه به نوسانات بازار تغییر می کند. مبنای NAV که برای صندوق رویال در نظر گرفتیم معادل یک دلار است که در صورتی که بیشتر از یک دلار شود یعنی صندوق سود و اگر کمتر از یک دلار شود یعنی صندوق زیان کرده است.

2 – حساب متصل

صندوق سرمایه گذاری رویال یک صندوق بر پایه بلاکچین است و تمام دارایی های این صندوق قابل مشاهده است، تمامی تراکنش های این صندوق در صرافی های غیر متمرکز انجام می شود و تمامی افراد می توانند دارایی های این صندوق را ببیند. هیچ تراکنشی برای این صندوق در صرافی های متمرکز انجام نمی شود. بدین رو تمامی سرمایه گذاران می توانند پشتوانه این صندوق را مشاهده کنند.
آدرس حساب صندوق (0xf10de986737EB24b55bCdbB9E56555DeF57E0992) در شبکه بایننس اسمارت چین و شبکه متیک است.

3- گزارش صندوق و تصمیم گیری صندوق

گزارش ماهیانه: این صندوق به صورت ماهانه گزارشی مبنی بر تغییراتی که طی یک ماه در دارایی های صندوق صورت گرفته ارائه خواهد کرد و سود و زیان صندوق را به اطلاع دارندگان آن می رساند.

تصمیم گیری برای صندوق : این صندوق دارای مجمع دارندگان توکن خواهد بود در این مجمع که هر 3 ماه (حضوری و آنلاین) برگزار می شود. از دارندگان توکن صندوق درخواست می شود تا درباره سرمایه صندوق رای گیری شود. همچنین تصمیم گیری تقسیم سود در اختیار این مجمع می باشد.

4- تقسیم سود

به بخش مهمی رسیدیم؛ هدف صندوق کسب سود در بازار کریپتو است و در یک مقطع که صندوق سود خوبی کسب کرده باشد اختلاف NAV تا 1 دلار زیاد می شود در این زمان تیم ما دارایی های صندوق را تبدیل به USDT یا BUSD یا هر استیبل کوین دیگر می کند و از دارندگان در آن زمان یک اسنپ شات تهیه می کند، سپس NAV دوباره به عدد مبنا یا اطراف آن کاهش پیداکرده و سود دارندگان توکن به حسابشان به صورت استیبل کوین واریز می شود. تصمیمات مربوط به دارایی صندوق در مجامع به رای گیری گذاشته می شود.

5- استراتژی دارایی ها

برای مدیریت دارایی های صندوق تصمیم گرفته ایم سرمایه را به صورت کم ریسک مدیریت کنیم. شاید در آینده صندوقی را جهت سرمایه گذاری پرریسک راه اندازی کنیم اما صندوق رویال به صورت کم ریسک مدیریت می شود.
ترکیب دارایی های صندوق بدین شکل است:

 • 30 درصد دارایی ارز های بزرگ بازار
 • 30 درصد دارایی نقد جهت خرید در کف بازار
 • 20 درصد دارایی صد ارز بزرگ بازار و دارای پتانسیل
 • 20 درصد دارایی پلتفرم های استیک (Stake) و وام دهی (Lending & Borrowing)

6- امنیت توکن و حساب متصل

امنیت توکن: اهمیت امنیت توکن صندوق از درجه بالایی برخوردار نیست این توکن در یک حساب عادی تشکیل شده و در صورت وقوع هر گونه مشکل برای این توکن تیم صندوق یک توکن جدید تولید و مشکلات را حل می کند.

امنیت حساب متصل: آنچه که برای صندوق بسیار مهم است حساب متصل است که دارایی هایی که به عنوان پشتوانه صندوق در نظر گرفته شده در آن نگهداری می شود. این حساب یک حساب مولتی ساین (حسابی که دارای چند صاحب است و برای جا به جایی دارایی ها نیازمند تایید تمام اعضا می باشد) و همچنین اعضای آن تماما والت های سخت افزاری هستند که امنیت حساب را چند برابر می کند.

changing-etf

مدیریت صندوق

1- نحوه کنترل قیمت

به طور کلی تمام صندوق های ETF که قابل معامله هستند دارای اختلاف قیمتی مثبت یا منفی با NAV می باشند اما تیم ما تلاش می کند با کنترل تعداد توکن های در جریان و همچنین خرید و فروش توکن (همانند بازارگردان بورس) از اختلاف قیمت توکن و NAV تا حد امکان جلوگیری کنیم.

2- بیانیه ریسک

بازار کریپتو دارای ریسک نوسان قیمت است و صندوق رویال دارایی هایی با پشتوانه کریپتو دارد، تیم ما تمام تلاش خود را خواهد کرد که تا حد امکان در زمان های نزول بازار ریزش کمتری و همچنین در صعود بازار سود بیشتری را نصیب سرمایه گذاران کند.

3- حق مدیریت صندوق

تیم مدیریت صندوق سرمایه گذاری رویال تنها 5 درصد از سود خالص را به عنوان حق مدیریت در زمان های تقسیم سود دریافت می کند.

4- پشتیبانی صندوق

صندوق سرمایه گذاری رویال یک صندوق با مدیریت متمرکز است که تنها توکن های صندوق بر پایه بلاکچین معامله می شود به همین جهت صندوق از پشتیبانی سطح بالا برخوردار است و علاوه بر راه های ارتباطی با صندوق شما می توانید از راه های ارتباطی تیم بلاکتو و شرکت باما اندیشه برتر باما در ارتباط باشید.

5- بازارگردان صندوق

به علت اینکه صندوق سرمایه گذاری رویال یک صندوق قابل معامله است قیمت توکن با ارزش واقعی آن می تواند اختلاف پیدا کند علت این اختلاف می تواند خرید یا فروش سنگین در صرافی های غیر متمرکز باشد که به صورت اتوماتیک صرافی قیمت را جهت جلوگیری از کمبود نقدینگی تغییر می دهد. در این مرحله بازارگردان وارد عمل خواهد شد و در صورتی که قیمت توکن از NAV کمتر شود خرید و اگر قیمت توکن از NAV بیشتر شود فروش خواهد داشت.

پرسش و پاسخ

1- نحوه اعتماد به صندوق رویال به چه شکل است؟

کلمه اعتماد در سه کلمه خلاصه می شود 1- امنیت 2- اعتبار 3- تخصص
امنیت: دارایی های شما در بهترین کیف پول سخت افزاری، توسط افراد متخصص نگهداری می شود و تضمین کننده امنیت دارایی شما می باشد.
اعتبار: صندوق سرمایه گذاری رویال توسط دو تیم مجرب (تیم بلاکتو و گروه مدیریت و سرمایه گذاری باما) مدیریت می شود و دارایی های هر دو تیم به عنوان تضمین صندوق در نظر گرفته شده است.
تخصص: مدیریت دارایی های صندوق و انتخاب ارز های پشتوانه صندوق توسط متخصصان تیم بلاکتو به مدیریت آقای علی زارع انجام می شود همچنین دقت این تیم را می توانید در تحلیل های گذشته سایت مشاهده فرمایید.

2- پشتیبانی صندوق

تمامی موارد و مشکلات احتمالی مربوط به توکن، دارایی ها و صرافی های غیر متمرکز توسط تیم صندوق پشتیبانی می شود.

3- نقد شوندگی توکن به چه میزان است؟

موجودی توکن های صندوق به صورت روزانه در صرافی ها رصد می شود و در صورت کمبود نقدینگی بازارگردان صندوق وارد عمل شده و نقدینگی لازم را در صرافی ها تامین خواهد کرد، بدین رو نقد شوندگی توکن بسیار بالا است.

پرسش و پاسخ
keyboard_arrow_up